Izuzetno snažno nevreme pogodilo je Split jutros oko devet časova, ostavljajući za sobom haos, štetu i uplašene građane. Olujni vetar, jaka kiša i krupan grad oborili su stabla, izazvali nestanke struje, oštetili vozila i paralisali saobraćaj.
Prema rečima očevidaca, vetar je doslovno nosio sve pred sobom. Grad je padao pod jakim naletima vetra, a prizori su, kako prenosi Slobodna Dalmacija, delovali gotovo apokaliptično.
Na brojnim saobraćajnicama formirale su se velike poplave, a ulice su bile potpuno pod vodom. Saobraćaj je gotovo stao, a građani su pokušavali da se sklone i zaštite od iznenadne oluje koja je u svega nekoliko minuta pretvorila mirno jutro u olujni haos.
Fotografije koje su čitaoci slali redakciji Slobodne Dalmacije prikazuju razmere razaranja – iščupana stabla, potopljene ulice, oštećena vozila i objekti.
Dalmacija News prenosi da je došlo do oštećenja konstrukcije bine za festival Ultra, a delovi su leteli po parkingu tržnog centra Joker. Više stabala palo je direktno na automobile.







