Po mišljenju mnogih „Srećna ti ova godina nova“ Vlade Divljana najlepša je srpska praznična pesma, a nju je svojevremeno obradila Lepa Brena.
Ovaj evergrin Divljan je napisao i snimio novembra 1990. s 3K, koji su s njim činili Gile iz Električnog orgazma, Gorica Popović, Bilja Krstić, Mima Karadžić, Milorad Mandić Manda i Suzana Petričević. Spot pesme s poletnim notama i optimističnim stihovima svakodnevno se više puta dnevno emitovao na popularnom tadašnjem Trećem kanalu za vreme praznika.
Sledeće 1991. pesmu su snimili i Lepa Brena i Slatki greh za svoj album “Zaljubiška” u izdanju PGP-RTB-a, u aranžmanu Aleksandra Radulovića, pod nazivom “Sretna Nova godina”. Imenica „srećna“, koja se govorila uglavnom samo u Srbiji, promenjena je u „sretna“, korišćenoj u celoj nekadašnjoj zemlji, kako bi pesma dobila „jugoslovenskiji” prizvuk. To je ujedno i bila poslednja Brenina ploča s natpisom „Made in Yugoslavia“, a verzija Vlade Divljana objavljena je 2004. na CD-u „Novogodišnji specijal“ u istoj diskografskoj kući s malo korigovanim nazivom – PGP-RTS.
Srećna ti ova godina nova
Čuješ li korake
dolaze, bliže se
koga nam donose
to je Božić Bata
Deda Mrazov tata
Sanke će srebrne
stići i do tebe
doneće poklone
sve ono što ti treba
doći će sa neba
Srećna ti ova godina nova
najlepše sve nek ti doleti što pre
radost i snovi, poljupci ovi
od srca svi, a u tom srcu si ti
Nek nas on nauči
ljubavi, istini
jer kad smo dobri mi
tad srce nam se greje
i duša nam se smeje
Neka se zagrle
vile i veštice
čarobne noći te
svi će biti sreĆni
k’o u ovoj našoj pesmi
Srećna ti ova godina nova
najlepše sve nek ti doleti što pre
radost i snovi, poljupci ovi
od srca svi, a u tom srcu si ti







