Naš cilj je pružiti tačne, relevantne i pravovremene informacije, kao i otvoreni prostor za diskusiju o ključnim pitanjima koja oblikuju naš region.

Aktuelno

Najnovije vesti iz zemalja Balkana.

Naš cilj je pružiti tačne, relevantne i pravovremene informacije, kao i otvoreni prostor za diskusiju o ključnim pitanjima koja oblikuju naš region.

Aktuelno

NENAD BJELICA: „Pogrešio sam u prvom poluvremenu, ali ako je neko trebao da pobedi – to smo bili mi“

Sport
Link kopiran u privremenu memoriju!

Dinamo i Seltik odigrali su nerešeno bez golova na Maksimiru u utakmici šestog kola Lige prvaka. Bio je to susret s malo pravih prilika. Najbolje su imali Marko Pjaca i Sandro Kulenović, ali ih nisu iskoristili. Dinamo je tako propustio osvojiti tri boda koji bi mu jako puno značili na putu k drugoj fazi natecanja.

„Odigrali smo skoro savršeno u obrani“

“Ovi moji dečaci su odigrali danas odličnu utakmicu. Sve što sam zahtevao od njih su ostvarili. Nismo ništa dozvolili protivniku. Imali smo jako dobru šansu Pjace, dva udarca Baturine… ako je netko trebao da pobedi, to smo bili mi. Veliki posao su odradili Rog i Kačavenda u sredini.

Nijedan od njih nije zadnji vezni, ali su perfektno odradili u obrani i doneli neki impuls napred kad su mogli. Defenzivno smo odigrali. Pogrešio sam u proceni prvog poluvremena. Previše smo njihovog stopera puštali da nam unosi loptu, ali danas je on bio hrabriji nego na utakmicama koje smo analizirali.

Napravili smo prilagodbu, prešli u drugačiji sustav pa nismo više imali problema. Zadovoljan sam i s igračima s klupe. Nije lako ući u ritam ovakve utakmice. Nismo ni imali prevelik izbor. Ovih 14 koji su igrali bili su sjajni.

Novu godinu ćemo dočekati među 24 momčadi. To bi to rekao nakon prvog kola? To je sjajno za hrvatski nogomet. Bićemo živi do zadnjeg kola. Sad je fokus SHNL, imamo dve utakmice koje moramo pobediti” – rekao je Nenad Bjelica za Arena Sport televiziju nakon utakmice.

Rog: Ovaj bod ima veliku vrijednost

“Ostaje žal, ali bod je najrealniji. Stajali smo dobro i nismo pustili neke veće prilike. Imali smo zalaganje, trud, volju i želju. Seltik ima samo jedan poraz u Ligi prvaka ove sezone. Ovaj bod ima veliku vrednost.

Dogodine imamo priliku da prođemo i ostvarimo istorijski uspeh. Moramo zapeti u SHNL-u ove dve utakmice i pobediti to. Nismo biti pravi u zadnjih nekoliko utakmica u prvenstvu” – rekao je Marko Rog.

Pjaca: Moramo pokazati navijačima i sebi da možemo

“Odigrali smo dobru i čvrstu utakmicu. Oni su u jako dobroj formi. Možemo biti ponosni. Najrealniji rezultat je 0:0. Ostaje žal jer smo imali par prilika. Bila je ta moja šansa glavom. Golman je obranio, što je tu je. Idemo s ovakvim pristupom odigrati sledeću utakmicu u SHNL-u i neće biti problema.

U prvom delu su oni imali više loptu, ali u drugom smo mi stali malo više. Najvažnije naticanje za nas je prvenstvo. Nismo bili dobri u zadnje vreme. Želimo dati do znanja navijačima i sebi da možemo igrati dobro. Jedino preko prvenstva možemo opet nastupiti u Europi” – rekao je Marko Pjaca.

Ristovski: Sad je fokus na SHNL-u

“Zadovoljan sam, čestitam momcima, pristup je bio pravi, žao mi je što nismo zabili gol. Drago mi je da smo pokazali da smo još živi i nitko nas neće . Krenuli smo oprezno. Ali energija je bila prisutna. Bili smo živi, odigrali smo jako dobru utakmicu. Fokus je sad Na SHNL-u. Imamo problema, ali nećemo se predati. Neki nas ponižavaju i otpisuju” – rekao je večerašnji kapetan Dinama Stefan Ristovski.

Špikić: Bili smo bolji. Ostaje žal za tri boda

“Teška utakmica, ostaje žal jer nismo uzeli tri boda. Mislim da smo biti bolji. Ostaje sve otvoreno u Ligi prvaka. Okrećemo se sad SHNL-u i Lokomotivi. U prvom poluvremenu smo krenuli nekako sramežljivo. Otvorili smo se više u drugom dijelu. Stvorili smo par šansi” – rekao je igrač Dinama Dario Špikić za Arena Sport televiziju.

Index.hr

Tagovi