Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da su on i premijer Srpske Radovan Višković uputili poziv za razgovor predsednici Federacije BiH /FBiH/ Lidiji Bradari i predsedniku Vlade FBiH Nerminu Nikšiću da u terminu kad im odgovara dođu u Banjaluku, da se razgovara o sprovođenju Dejtonskog mirovnog sporazuma, prenose “Nezavisne novine”.
On je istakao da je poziv upućen shodno razgovorima sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, da bi se razgovorom razumele međusobne pozicije i ponudila eventualna rešenja.
– Mi želimo dijalog – poručio je Dodik, a prenose tamošnji mediji.
On je zahvalio Njegovoj svetosti patrijarhu srpskom Porfiriju što je danas došao u Banjaluku i istakao značaj Srpske pravoslavne crkve koja razume i podržava mir, razgovor i dijalog.
Dodik je ukazao da je Republika Srpska protiv zloupotrebe evropskog puta i napomenuo da je bilo mnogo takvih zloupotreba.
– Zloupotreba institucija BiH najvidljivija je u pogledu Suda BiH i Tužilaštva BiH – naglasio je, između ostalog, Dodik.







