Predsednik Aleksandar Vučić primio je članice ženske bokserske reprezentacije Srbije koje su osvojile medalje na Svetskom prvenstvu u Nišu, kao i delegaciju Bokserskog saveza Srbije, i zahvalio im što su ispisale nove stranice istorije tog sporta u Srbiji.
– Naše bokserke ispisale su nove stranice bogate istorije srpskog sporta. Ostvarili su rezultat kakav nikada do sada Srbija nije zabeležila – pet bronzanih i jednu zlatnu medalju – istakao je Vučić u Predsedništvu Srbije i zahvalio što su nas učinile ponosnim i radosnim i što su pokazale kako se bori ne samo u ringu, već i u životu.
– Mi ćemo kao vlada koliko danas da donesemo odluku da se sutra isplati novac koji ste zaradile i zaslužile, dakle 30.000 (evra) za zlatnu medalju, pet puta po 20.000 za bronzanu medalju – rekao je Vučić, a prenosi RTS i dodao:
– Draga Snežana, Sanja, Dragana, Sara, Anđela, Natalija, Kristina, Anastasija, Milena, Nikolina, Elma i Saro, hvala vam na svemu što ste učinile u Nišu, nas ponosnim, a naciju srećnom, hvala vam za hrabrost koju ste pokazale. Ono što smo mogli da gledamo i na Areni i na drugom kanalu, bilo je čudesno. I u mečevima koje ste dobijali i u mečevima koje ste gubili. Neverovatna posvećenost, neverovatna hrabrost, neverovatna borbenost. Bukvalno ste ginule za našu zastavu, za našu trobojku i hvala vam na neverovatnim rezultatima – rekao je Vučić.







