Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Brisel, gde je razgovarao sa evropskom komesarkom za susedstvo i proširenje Martom Kos. Nakon toga, u okviru radne posete Briselu, imaće odvojen sastanak sa generalnim sekratarom NATO Markom Ruteom.
“Nadamo se da ćemo do kraja godine da otvorimo, ne jedan, već više klastera. Razgovarali smo i o situaciji u regionu, oboje smo istakli značaj situacije u BiH za ceo region, saglasili se da je neophodno održati mir i stabilnost. Oni očekuju da nam sledeća vlada bude proevropska”, rekao je Vučić novinarima u Briselu.







