Razum je prevladao.
Utakmica 18. kola SuperSport HNL-a između Dinama i Varaždina, koja je sve do večeras trebalo da se igra u subotu od 17.30, biće ipak odigrana u nedelju s početkom u 13 sati, saopštili su iz Dinama i Hrvatskog nogometnog saveza.
Susret je odložen zbog tragičnog događaja u OŠ Prečko, gde je smrtno stradalo dete, a u subotu je proglašen dan žalosti u celoj Hrvatskoj.
Dok se popodne saopštilo da će meč ipak biti odigran, tome se žestoko usprotivila navijačka grupa Dinama – Bad blue boys.
Njihovo saopštenje je glaslo:
“Zbog tragedije koja se danas dogodila u OŠ Prečko odlučili smo da Bad Blue Boysi neće doći na sutrašnju utakmicu. Ne možemo razumeti odluku HNS-a da se sutrašnja utakmica mora igrati. I to “bez muzike i zabavnih sadržaja”(?). Što je onda fudbal uopšte i zbog čega se on igra? Kakva poruka se šalje ovakvim odlukama društvu u celini nakon događaja zbog kog bismo se svi morali dobro zamisliti? Na svakom pojedincu je odluka hoće li prisustvovati sutrašnjoj utakmici. Naša je želja da na njoj ne bude niko. Saosećamo s roditeljima i porodicom stradalog deteta, a svim ozleđenima želimo brz i uspešan oporavak”.
BAD BLUE BOYS







