U mestima na jadranskoj obali na području Piska i Marušića, istočno od Omiša u Hrvatskoj, izbio je jutros požar, vatra se širi u smeru kuća pa su u gašenje uz više vatrogasnih društava uključeni i meštani, saopšteno je iz Županijskog vatrogasnog operativnog centra Split, prenose “Nezavisne novine”.
– Požar je u razbuktaloj fazi, nemamo kontrolu. Spašavamo kuću po kuću, sve je ugroženo. Cela županija je dignuta da dođe u pomoć – rekao je za Hrvatski radio šef DVD-a Omiš, a prenosi portal “Index”.
– Požar je izbio nešto pre sedam sati, na nekim mestima vatra se širi u pravcu kuća pa i meštani učestvuju u gašenju – rekli su ranije Hini u vatrogasnom centru.
U pomoć za gašenje ovog požara pozvani su i kanaderi, rekli su u DVD-u Omiš.
Prema izjavama očevidaca, kod Piska gori šuma iznad magistrale koja je nam tom delu i zatvorena, navodi portal Dalmacija danas.
Na terenu su vatrogasne ekipe, a stanje se brzo menja zbog vetra i nepristupačnog terena. Stanovnici pokušavaju da zaštite domove, dok turisti, vidno uznemireni, napuštaju mesto.
– Situacija nije dobra. Polivamo kuće, turisti beže – rekli su građani, a prenose mediji.
Vatrogasci kažu da su na nogama ekipe iz sedam operativnih područja i požar gase dva aviona. Za sada nema informacija o povređenima.
Zbog požara je zatvorena deonica Jadranske magistrale (DC8) od Omiša do mesta Dubci u oba smera, javlja HAK.







