Čudesni švajcarski skijaš Marko Odermat slavio je na najtežoj i najopasnijoj stazi sveta, u spustu na domaćem terenu u Vengenu.
Odermat je stazu Lauberhorn prešao za 2 minuta, 22 sekunde i 58 stotinki, što je za 37 stotinki bilo bolje od njegovog sunarodnika Franje fon Almena.
Najveću senzaciju je napravio Slovenac Miha Hrobat, koji je osvojio treće mesto. Dvadesetdevetogodišnjak je za pobednikom zaostao 57 stotinki, a to mu je bio tek drugi podijum u karijeri.
Miha je postao tek peti skijaš iz Slovenije koji se dokopao podijuma u spustu. Pre njega je to pošlo za rukom Andreju Jermanu, Boštrjanu Klinetu, Tini Maze i Ilki Štuhec.
Vengen je, nažalost, još jednom potvrdio status najopasnije staze jer su nakon teških padova dvojica skijaša prevezeni u bolnicu na ukazivanje pomoći.







