Teška nezgoda na radu desila se juče u austrijskom mestu Reith kada je betonska ploča od 100 kilograma pala na radnike koji su izvodili radove, prenose “Nezavisne novine”.
Dvojica radnika su povređena: 20-godišnji radnik sa Balkana i 52-godišnji Austrijanac.
Naime, njih dvojica su rezali beton, a zatim su betonsku ploču od 100 kilograma pokušali sami pomeriti i premestiti.
Međutim, ploča im je ispala iz ruku i tom prilikom prikliještila Austrijanca, koji je teško povređen, a obojica su hitno prebačena u Univerzitetsku kliniku u Inzbruku.







