Košarkaš Brčkog Dušan Ilić našao se u središtu pažnje zbog snimka koji se deli društvenim mrežama.
U fokusu je bio trenutak intoniranja bosanskohercegovačke himne pred meč KK Gradine i KK Brčkog, odnosno trenutak koji su mediji iz BiH protumačili kao “sramotno vređanje države u kojoj živi i radi”.
Uobičajena praksa tokom intoniranja himne je držati ruku na prsima, a Ilić je bio optužen za držanje ruke na međunožju ili blizu njega. Ubrzo nakon toga zagrlio je svog saigrača, a onda ponovno vratio ruke blizu međunožja te je nastavio biti nemiran tokom sledeće minute, konstatuje Index.hr.
Objašnjenje što se događalo u tim trenucima Ilić je izneo na Fejsbuku:
“Moram se samo oglasiti jer me juče i danas ‘napadaju’ razni FB portali i mediji, odnosno oni se tako predstavljaju, ali daleko su od toga! Za klik će sve napraviti, a što drugo napraviti za klik u ovoj državi nego, naravno, pokrenuti TEMU O NACIONALIZMU jer još uvek ima puno zatucanih ljudi uz tastaturu koji to jedva čekaju i odmah kreću komentari…”
Dakle, odnedavno je u našoj ligi uvedena himna i tek odnedavno postala je praksa tri minute pre početka utakmice. U proteklih 6-7 utakmica koje sam igrao, kad se svira himna, uvek osetim pozitivnu nervozu i iščekivanje utakmice, počnem tapkati u mestu i okretati glavu i malo se držati za ruke napred i malo iza. To ću svakako ispraviti u budućnosti. Ali opet, to što u ovom videu držim ruke napred, a ne nazad, ne znači da se hvatam za genitalije. SRAM VAS BILO!







