Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je na platformi “X” da “ne razume histeriju u sarajevskoj čaršiji”.
– Zar niste ovo želeli? Zar niste sve radili da do ovoga dođe? Jesam li godinu dana upozoravao – nemojte rušiti Ustav – jesam. Jesam li nakon završne reči rekao svim novinarima – dobro zapišite, presudom ćete srušiti Ustav, nemoj posle da nas ganjate – jesam. Jeste li vi postavili izbor – Ustav ili Šmit – jeste. Jeste li izabrali Šmita – jeste – napisao je Dodik i dodao:
– Šta sada hoćete. Malo vam je bilo što ste mene maltretirali godinu dana, hteli ste da ponizite Republiku Srpsku. E, to ne može. Da razgovaramo uvek možemo, da ponizite Republiku Srpsku nikada ne može.







