U Laktašima je sinoć proglašena vanredna situacija zbog nestabilnog vremena, obilnih padavina i izlivanja rijeka. Vatrogasci su evakuisali porodicu u Јablanu.
Obilna kiša koja je posljednjih dana zahvatila Banjaluku prouzrokovala je brojne probleme na putevima.
Kako možemo vidjeti na fotografijama, koje je objavila RTRS, ulice u Lazarevu su poplavljene zbog čega je saobraćaj otežan.
Situacija je kritična i u Priječanima. Predsjednik ove mesne zajednoce, David Ponorac, rekao je za RTRS da je devet domaćnistava odsječeno od grada.
Problemi su i u Dervišima. Zbog padavina i vjetra za veći dio Srpske izdato je upozorenje, a obilna kiša očekuje se i u danima ispred nas.
Gradonačelnik Laktaša Miroslav Bojić rekao je za RTRS da je nakon sjednice Štaba za vanredne situacije donesena odluka o vanrednom stanju.

-Izlijevanje velikog broja rijeka na teritoriji našeg grada glavni je uzrok za ovakvu odluku, pogotovo rijeke Bukovice koja u ovom momentu stvara velike probleme. Imamo već jedan dio kuća koje su pod vodom, dio stanovništva koji je prijavio da je poplavljen u prizemnim dijelovima, pa su se preselili na više spratove. Nalazimo se na terenu, sagledavamo situaciju. Tu su policija, vatrogasci, ronioci – kaže Bojić.
Evakuisali su, kako kaže, jednu porodicu u Јablanu, stariji ljudi iz mjera predostrožnosti.
-Deset do 12 kuća je pod vodom. Pratimo situaciju i apelujemo građanima da budu u predostrožnosti, s obzirom da vidimo da je i Vrbas u značajnom porastu – rekao je Bojić.
On je naveo da trenutno niko nije značajno ugrožen ali nadležni gledaju da pravovremeno reaguju u slučaju većeg porasta vodostaja.







