Fudbaler Crvene zvezde Miloš Šestić uspešno je operisan na Institutu za kardiovaskularne bolesti “Dedinje”, gde mu je presađeno srce. Legendarni sportista se oseća dobro posle operacije i sada mu predstoji oporavak. Transpantaciju srca izveo je tim profesora doktora Milovana Bojića.
„Šestić je naš dugogodišnji pacijent. Zbog iscrpelih mogućnosti daljeg lečenja njegovog srca, jedino optimalno rešenje bila je transpaltacija. Srećni smo da smo uspeli u poduhvatu i Šestiću je transplatovano srce pre pet dana. On kao 68-godišnjak dobio je donorsko srce koje je staro 65 godina. Radi se o kompleksnom pacijentu i vrlo kompleksnoj proceduri. Ponosan sam na tim koji je ovog uradio i doveo ga posle pet dana do potpuno izvesnog ishoda“ – rekao je za Kurir doktor Bojić.
Dodao je da je Šestić stabilnog stanja, svestan i pokretan, izražavajući uverenje da će oporavak sportiste svakim danom teći kako treba.
„Njegova supruga je stalno uz njega. Verujemo da će mu i ova transplantacija omogućiti kao vrhunskom sportisti da živi, te da će probuditi svest o značaju donacije organa. Nadamo se da će to činiti njegove kolege sportisti, ali i celokupna sportska javnost. Cela Srbija je uz njega, radi se o velikom fudbaleru, koji je uzeo četiri titule sa Zvezdom i jednu sa Vojvodinom, reprezentativcu i divnom čoveku“, rekao je Bojić.
Hirurg je pohvalio svoj tim za još jednu uspešnu transplantaciju.
„Ponosan sam na ceo moj tim na čelu sa docentima Sašom Borovićem i Petrom Vukovićem, zatim internistom Ljubom Đokovićem, anesteziologom Sinišom Jagodićem i kardiologom Draganom Košević, koja je sve vreme bdila nad Milošem Šestićem. Dali su sve od sebe sa svojom ekipom i drago nam je da oporavak ide kako treba“ – rekao je Bojić.







