Među učesnicima „šetnje“, koji su iz iz Loznice, preko Šapca, krenuli na blokadu koja će se 15. marta održati u Beogradu, došlo je do fizičkog obračuna, u kojem je korišćeno i oružje. Takođe, velika količina oružja pronađena je na prilazima Beogradu.r
Do incidenta je došlo tako što je Milan Stojanović (34) iz Mišara, koji je sa grupom Šapčana došao da podrži blokadere i donese im hranu i piće, odlučio da ostane sa njima i pravi im društvo, pišu mediji iz Srbije.
Kako navode, tokom večeri je među njima došlo prvo do verbalnog, a zatim i fizičkog obračuna, kada su sukobljene strane potegle i noževe jedni na druge.
Stojanović je ubrzo savladan od strane grupe aktivista blokada iz Loznice, pre nego što je uspeo nekoga teže da povredi, nakon čega je i priveden od strane policijskih službenika. Tokom policijske intervencije je izvršen pretres svih učesnika ovog incidenta, kojom prilikom su kod njih, pored noževa, pronađene i navijačke baklje, sprejevi sa suzavcem, ali i određena količina narkotika.
Takođe, policija je sprovela velimu akciju na prilazima Beogradu i tom prilikom pronašla je veliku količinu oružja.

Mediji navode da je ovaj događaj jasan pokazatelj da je nervoza među blokaderima velika, kao i njihova spremnost da prilikom okupljanja zakazanog za 15. mart u Beogradu izazovu nerede. Jasno je da se sa noževima, suzavcem i bakljama ne ide u „mirnu šetnju“.
Ostaje pitanje ukoliko su tako „opremljeni“, evidentno pod uticajem narkotika, spremni da potegnu oružje jedni na druge, šta bi uradili tek u sukobu sa policijom, ili drugim građanima koji imaju drugačije političko opredeljenje i ne plaše se da ga iskažu?

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je danas da sve što se dešava u poslednjih sedam dana ukazuje da će u subotu biti neredi i nasilje na ulicama Beograda dodajući da ne očekuje da to nasilje potekne od studenata koji su u blokadi, već od opozicije.
“Jako sam zabrinuta. Opozicija je jasno pokazala da je nasilje ono što oni žele i da će iskoristiti to što će studenti u blokadi dovesti ljude u Beograd kako bi da preuzeli protest, a njihova politika je nasilje”, kazala je Brnabić na TV K1.
Predsednica parlamenta je istakla da smatra da je opozicija spremna na svaki vid nasilja i upitala studente u blokadi, šta misle, iako su se ogradili od opozicije, da je u stanju da uradi opozicija ispred Skupštine, ako su mogli onako da se ponašaju u Skupštini naočigled cele javnosti.
Brnabić je podsetila da su na sednici 4. marta poslanici opozicije u javnom prenosu bacali dimne i šok bombe, prskali protivpožarnim aparatom, gađali jajima, flašama, konzervama sa sokom.







