Naš cilj je pružiti tačne, relevantne i pravovremene informacije, kao i otvoreni prostor za diskusiju o ključnim pitanjima koja oblikuju naš region.

Aktuelno

Najnovije vesti iz zemalja Balkana.

Naš cilj je pružiti tačne, relevantne i pravovremene informacije, kao i otvoreni prostor za diskusiju o ključnim pitanjima koja oblikuju naš region.

Aktuelno

BANJALUČANI SKOČILI U VRBAS Ovo su heroji koji su spasili dečaka iz ledene rijeke

Društvo
Link kopiran u privremenu memoriju!

Zahvaljujući brzoj i hrabroj reakciji trojice mladića, u banjalučkom naselju Rebrovac, spriječena je tragedija, kada je dijete upalo u rijeku Vrbas.

Skromno pričaju – uradili su samo ono, što bi svako uradio. U spasavanju su učestvovali i pripadnici MUP-a Srpske koji su pokazali vrhunsku sprmenost i obučenost u kriznim situacijama.

Incident se dogodio u poslijepodnevnim časovima, kada je dijete upalo u rijeku sa mosta.

Ispričali su za RTRS kako su sjedili u lokalnom kafiću, kada su shvatili šta se dogodilo.

Sjedili smo u jednom lokalu uz Vrbas i čuli šta se dogodilo. Odmah smo ostavili sve i krenuli da spasimo dijete – kaže Svetozar Tur.

Odmah je, priča Svetozar, pozvao Hitnu pomoć i policiju.

Miloš Јeremić, kaže da u tom trenutku nisu ni razmišljali, te da je najbitnije da dijete izvuku na sigurno.

-Mi smo preko Rebrovačkog groblja morali trčati nizvodno, uz obalu, ali tu je bilo sve šipražje. Nije bilo pristupačno da se spustimo. U jednom trenutku smo se spustili, međutim, otišli smo previše nizvodno. Uz pomoć čovijeka sa druge strne obale uspjeli smo da lociramo dijete. Tada se Marko popeo i spustio niz šipražje – priča Miloš.

Marko Klašnja koji je zajedno sa Milošem i Svetozarom spašavao dječaka iz rijeke Vrbas je upravo onaj koji je dijete i izvukao iz vode.

-Uhvatio sam ga za riku, stavio na sebe, izveo ga iz vode i uz pomoć policijskih službenika izvukli smo ga na sigurno – dodaje Marko.

Kažu, dječak je bio u stanju šoka, ali je najvažnije da je sve dobro završilo.

U herojskom činu spasavanja učestvovali su i policijski službenici. Goran Malešević, komandir voda u Srednjoj školi unutrašnjih poslova u ključnom trenutku prolazio je mostom, kada je uočio gužvu i paniku okupljenih građana.

-Istog trenutka, ne razmišljajući, ostavio sam službeno vozilo i uputio se preko groblja trčeći. Iza mene su se našli policijski službenici u civilu, dvojica mladih kolega koji su inače moji učenici, predavao sam im – priča on.

Policijski službenici Nemanja Nikolić i Svetozar Nosović, dodaju da je najvažnije da se uz pomoć građana, spasio jedan mladi život.

Ovakav herojski čin mladića ne treba da bude samo vijest dana, nego i podsjetnik za sve, da hrabrost i ljudskost još postoje. Njihova hrabrost treba svima nama da bude inspiracija da budemo bolji, pažljivi i spremni da pomognemo svima u nevolji.

Njihov herojski čin prepoznao je i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji je rekao da će ova tri mladića odlikovati ordenom za hrabrost. (RTRS)

Tagovi